TRAFFIC MONSOON Łukasz Gałuszka (Strona Główna)Rejestracja w Traffic Monsoon

Reklamy Pay Per Click – Czyli Zmiany w Systemie AdHitProfits

 

28 czerwca w AdHitProfits nastąpiły istotne zmiany dla reklamodawców. Do niedawna płaciliśmy za wszystkie reklamy banerowe za ich wyświetlenia. Dotychczas były dwie opcje w przypadku reklam banerowych:

– zakup reklamy banerowej w jednym z trzech wymiarów na okres jednego dnia, tygodnia lub miesiąca. Reklamy te były umieszczane w „rotatorze”, czyli wyświetlały się w tym samym miejscu na zmianę z wieloma innymi reklamami innych reklamodawców

– zakup reklamy banerowej statycznej – w tym przypadku reklama była o wiele droższa, również z możliwością zakupu na dzień, tydzień lub miesiąc. Natomiast baner taki był osadzany na stałe w jednym miejscu na opłacony czas i w danym miejscu wyświetlał się tylko i wyłącznie ten baner

 

Po Zmianach w AdHitProfits…

Po wprowadzeniu zmian, z „starych” możliwości, pozostały tylko banery statyczne o wielkości 728 x 90 pikseli. Zakupu tej formy reklamy można dokonać po kliknięciu w lewej kolumnie w link:

banery-statyczne-ahp

Koszty takiej reklamy przedstawiają się następująco:

baner-statyczny-cennik

Wysokie ceny? Być może, chociaż zważywszy na liczbę dziennych odwiedzin serwisu AdHitProfits (ponad 2mln odwiedzin dziennie – unikalnych odwiedzin prawie 300 tys. dziennie), może mieć duży sens zakup takiej reklamy.

 

Pozostałe reklamy banerowe działają obecnie „w systemie” PPC (Pay Per Click), czyli płaci się tutaj za każde kliknięcie w naszą reklamę.

PPC

Dlaczego reklama PPC ma sens? – ponieważ płacisz za odwiedziny Twojego serwisu, a nie za to, że np. Twój baner wyświetla się miesiąc czasu i zobaczy go np. 10 mln ludzi, a kliknie w ten baner tylko 10 osób.

W przypadku reklamy PPC, Twoje banery będą się wyświetlały w serwisie AHP dotąd, aż zdobędą konkretną liczbę kliknięć/odwiedzin, czyli w praktyce możesz wydać o wiele mniej pieniędzy niż w przypadku reklam płatnych za wyświetlenia, a efekty mieć o wiele lepsze.

Dużym pozytywem w przypadku AdHitProfits jest również fakt, że ta forma reklamy jest o wiele tańsza w AHP niż w najbardziej znanych portalach oferujących tego typu reklamę, jak np. w Google Adwords, czy Facebook.

Porównanie cen i instrukcję jak dokonać zakupu reklamy PPC w AdHitprofits, znajdziesz pod zakładką REKLAMA PPC.

Jeśli jesteś już użytkownikiem AdHitProfits to na pewno zauważyłeś/aś w ostatnim tygodniu mocne obniżenie dziennych zysków – krótkie wyjaśnienie tej sytuacji znajdziesz w wpisie pt. Dlaczego Naliczenia w AdHitProfits Zwolniły? (kliknij zielony tekst, aby przenieść się do wpisu)


-------------------------------------------------------------

FAP

Możliwość Komentowania Tego Wpisu Zamknięta.