TRAFFIC MONSOON Łukasz Gałuszka (Strona Główna)Rejestracja w Traffic Monsoon

3 Problemy w Systemie TRAFFIC MONSOON. Jak Sobie z Nimi Radzić?

 

…po umieszczeniu postu na Facebooku odnośnie jednej kwestii technicznej w TRAFFIC MONSOON, otrzymałem trochę pytań związanych również z innymi sprawami technicznymi i postanowiłem napisać ten artykuł dotyczący 3 spraw – nie wszystkie kwestie są problemami technicznymi, ale wielu ludzi ich nie potrafi zrozumieć, więc zaczynamy…

1) Chcesz oglądnąć reklamy CASH LINKS, a one nagle wszystkie znikają. Chcesz oglądnąć wymagane 10 reklam, a pojawia się tekst w języku angielskim, że „Banery będą dostępne dla Ciebie wkrótce…”

(o tej kwestii wspominałem na Facebooku, ale powtórzę…)

tm-inf

Jak wiesz, co godzinę TRAFFIC MONSOON nalicza nam część swojego przychodu i na kilka minut przed każdą pełną godziną (przed naliczeniami przychodów), system wyłącza zarówno możliwość oglądania reklam (tych wymaganych 10-ciu), jak również możliwość oglądania reklam CASH LINKS – po prostu znikają te reklamy.

Natomiast kilka minut po pełnej godzinie, jak już zostaną przypisane naliczenia do kont użytkowników, system ponownie włącza te dwie możliwości.

Takie działanie powoduje, że w chwili naliczeń, serwery firmy są o wiele mniej obciążone, dzięki czemu firma unika problemów/błędów technicznych związanych z naliczeniami (czyli bardzo ważną kwestią).

2) Oglądasz reklamy CASH LINKS – po oglądnięciu danej reklamy, wpisujesz kod Captcha w odpowiednim polu, a tam pojawia się komunikat „WRONG CLICK” (błędne kliknięcie).

wrong-click-traffic-monsoon

…z czego to wynika? – w sumie nie wiem, czy jest to niedopracowanie tej funkcji przez informatyków, czy jakiś inny powód, natomiast jest tutaj dość prosty sposób, aby sobie z tym radzić i aby zarobek za oglądniętą reklamę, został nam naliczony.

Czyli co masz zrobić, jak zobaczysz taki komunikat?

– zamykasz okno z tym komunikatem

–  klikasz prawy przycisk myszy na obrazku z kodem Captcha (z cyframi) i klikasz opcję widoczną na poniższym obrazku (zaznaczoną czerwoną strzałką)

captchta-traffic-monsoon

(tak ta opcja nazwana jest, jeśli używa się przeglądarki Google CHROM i systemu Windows XP – w innych systemach i przeglądarkach, ta opcja może być inaczej nazwana)

– teraz otworzy Ci się obrazek z kodem Captcha w nowej zakładce i z nowymi cyframi – więc po prostu przepisujesz te cyfry w odpowiednim polu i zysk za oglądniętą reklamę, zostanie Tobie naliczony

nowa-captchta-traffic-monsoon

3) Oglądasz reklamy CASH LINKS i pojawia się komunikat w stylu, że ta dana reklama wygasła (jeśli dobrze pamiętam, to tak ten tekst wygląda w ten sposób „This Ad Expired”, albo podobnie…)

Dlaczego tak się dzieje? – z bardzo prostego powodu.

Załóżmy, że reklamodawca wykupił tylko 1000 kliknięć (reklama CASH LINKS). Obecnie użytkowników w TRAFFIC MONSOON jest ponad 2 mln, gdzie duża część z tych osób, ogląda reklamy CASH LINKS. Tak więc jak ta reklama pojawi się na kontach np. kilkuset tysięcy osób, to te 1000 kliknięć jest generowanych w ciągu chwili – jeśli jest to reklama nie targetowana, to może się pojawić na kontach nawet tych ponad 2 mln osób.

Tak więc mniej więcej w tej samej sekundzie, może kliknąć daną reklamę o wiele więcej osób niż te opłacone 1000 kliknięć, natomiast system ma naliczyć zyski za oglądniętą reklamę tylko na 1000 kont użytkowników, więc co się dzieje? – system po naliczeniu tysiącu osobom zysków, wyłącza daną reklamę (możliwość klikania w nią nowym osobom), a Ty jeśli jesteś w trakcie oglądania tej reklamy (czas jeszcze nie upłynął), po wpisaniu kodu, zobaczysz komunikat, że reklama wygasła, bo system nie może Ci naliczyć zysków, skoro już wszystkie pieniądze z zakupionej kampanii reklamowej, zostały rozdzielone.

 

——————————————————————-

—> PREZENTACJA TRAFFIC MONSOON

 


-------------------------------------------------------------

4 Odpowiedzi do “3 Problemy w Systemie TRAFFIC MONSOON. Jak Sobie z Nimi Radzić?”

 1. Co do punktu pierwszego to ten komunikat pojawia się dokładnie o pełnej godzinie i klikanie obowiązkowych 10 reklam zostaje przerwanie, najczęściej potem zaliczanie dziesiątki zaczyna się od zera. Poprzednie kliknięcia nie przepadają, można je wymienić na wyświetlanie własnych reklam, ale najczęściej nie zaliczają się do koniecznej dziesiątki.

  Co do punktu drugiego to są jakieś błędy w programie TM, prawdopodobnie brak pełnej kompatybilności z przeglądarkami. Niekiedy pojawia się komunikat o przeciążeniu serwerów TM.

  Co do punktu trzeciego, to wynik niedopracowania programu. Zalicza on dopiero po tym jak pasek dojdzie do końca i wpiszemy podane cyferki. Byłoby zupełnie inaczej, gdyby TM wpuszczał lub nie zaraz po pierwszym kliknięciu – czyli tu liczył ilość klikających, a nie dopiero po przejściu całej procedury. „Dzięki temu” niekiedy traci się pół godziny lub i więcej, bo zaliczenie 2-centówki trwa przecież ponad minutę.

  Dodatkowa sprawa od dwóch tygodni to znikanie programu i napis „Kurza twarz”. Należy wtedy myszką kliknąć przy końcu linku strony i strona pojawia się ponownie.

  • …u mnie Andrzeju, pojawia się ten komunikat ok. 2 minut przed pełną godziną (zgodnie z automatycznie ustawianym czasem na komp.) i kilka minut po pełnej godzinie, znów można oglądać reklamy… aczkolwiek nie ma to znaczenia, czy 2 minuty w jedną, czy w drugą stronę. Istotne jest, że taka sytuacja ma miejsce i warto ją rozumieć. Niektórzy ludzie są przestraszeni, że coś jest nie tak na ich kontach, a to jest normalne, zaplanowane działanie Traffic Monsoon i trzeba o tym po prostu wiedzieć.

 2. Zuzanna Jeziorska pisze:

  Ja mam system Windows 7, używam Firefoxa i u mnie po kliknięciu prawym klawiszem na okienko z cyframi (w przypadku Wrong click)pojawia się rozwijana lista, z której wybieram „Pokaż informacje o obrazku”. Otwiera się okienko, w którym poza takimi informacjami jak typ, rozmiar itp. są podane cyfry, które należy wpisać w „czerwoną ramkę”. U mnie to działa.

AIOP Team Polska

Blog, który obecnie przeglądasz, nie jest poradnikiem inwestycyjnym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, NIGDY nie daje 100% gwarancji zarobku i ode mnie takiej gwarancji również nigdy nie otrzymasz. Każda forma biznesu/zarabiania wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.